کالاهای Refurbished

مراقب خرید هاردهای ریفربیشد (Refurbished) باشید

مراقب خرید هاردهای ریفربیشد باشید. اخیرا در بسیاری از نقاط کشور مشاهده شده که هاردهای ریفربیشد (refurbished) و

مراقب خرید هاردهای ریفربیشد باشید.

اخیرا در بسیاری از نقاط کشور مشاهده شده که هاردهای ریفربیشد (refurbished) و پولد (pulled) بدون گارانتی یا بعضاً با گارانتی های شناخته شده در بازار ایران به عنوان محصول اصل و آکبند به فروش می رسد. این اجناس، در اصل کالای دست دوم شامل اجناس بازسازی شده، کالاهای ویترینی، محصولات خارج از سرویس و یا تعمیری هستند که به دلیلی از حالت آکبند خارج و مرجوع شده اند اما وضعیت ظاهری قابل قبولی دارند. اگر چه طبق ادعای فروشندگان، این نوع محصولات از لحاظ کیفیت و قابلیت، چیزی از نمونه های اصلی موجود در بازار کم ندارند، اما طبق نظر کارشناسان و صاحبان برندها؛ این کالا ها یا اجناس استفاده شده هستند و یا اجناس معیوب هستند که به کارخانه ی سازنده مرجوع شده و کمپانی مادر پس از رفع عیب، آنها را مجددا با قیمت بسیار پایین ترنسبت به کالای اصلی و آکبند به بازارعرضه کرده است.
کشورهای در حال توسعه، بازار خوبی برای این نوع کالا هستند و در ایران نیز، اخیراً بازار گرمی برای هاردهای ریفربیشد و پولد فراهم شده است. در چنین شرایطی بهترین توصیه برای کاربران این است که قبل از خرید از اصالت هارد مورد نیاز خود مطمئن شده و هارد غیر اصل خریداری نکنند؛ چرا که هارد دیسک‏ها محل ذخیره سازی اطلاعات و مطالب هستند و امکان دارد این اطلاعات به هر دلیلی به صورت ناگهانی از دست برود و کاربر برای بازیابی اطلاعات خود دچار مشکل شود.

راهکار تشخیص هارد ریفربیشد:
خوشبختانه شرکت وسترن دیجیتال امکاناتی را فراهم نموده‏اند که کاربران می‏توانند از طریق وب سایت رسمی این کمپانی و درج سریال هارد خریداری شده از اصالت آن مطمئن شوند. اگر اخیرا هارد دیسکی خریداری کرده اید و می خواهید از اصالت آن مطمئن شوید حتما به سایت وسترن دیجیتال سر بزنید.
پس از ورود به صفحه زیر، با توجه عدم وجود نام ایران در بین نام کشورها، کشور امارات را انتخاب نمایید. سریال کالا را وارد نموده و تیک گزینه I’m not a robot را زده و دکمه submit را انتخاب کنید.


http://support.wdc.com/Warranty/warrantyStatus.aspx?lang=en


کنترل کنید Model Number و Description نمایش داده شده با کالای شما یکسان باشد و وضعیت In Limited Warranty را داشته باشد.
در مورد Expiration Date دقت کنید بیشتر از 6 ماه از تاریخ خرید شما باشد.
معمولا کالاهای ریفربیشد حداکثر 6 ماه گارانتی بین المللی دارند.
سایر هاردهای وسترن دیجیتال بین 2 الی 5 سال گارانتی بین المللی دارد.
همچنین کاربرانی که محصولات وسترن دیجیتال را با گارانتی الماس ایران تهیه می کنند می توانند با ثبت سریال الماس کارت در وب سایت الماس ایران ضمن اطمینان از اصالت محصول از 2 ماه افزایش مدت زمان گارانتی و شرکت در قرعه کشی ماهیانه بهره مند شوند.
نتیجه گیری :
شاید بهترین توصیه برای اطمینان از اصالت کالا این باشد، که همیشه کالای مورد نظر خود را از مراکز معتبر و با گارانتی معتبر که دارای مجوز ارائه خدمات باشد، بخرید. نام شرکت هایی که مجوز ارائه خدمات پس از فروش از وزارت صنایع و معادن و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده دارند در وب سایت اتحادیه فن آوران رایانه تهران درج شده است.
توجه داشته باشید این توضیحات نباید موجب بدبینی کاربران نسبت به فروشندگان شود.