ASRock Timing Configurator یکی از مشهور ترین نرم افزار ها برای نمایش و مانیتورینگ تایمینگ های حافظه رایانه است؛ که اکثر اورکلاکر ها از این نرم افزار برای نمایش تایمینگ های حافظه استفاده می کنند. نرم افزار ASRock Timing Configurator یک ابزار کاملا رایگان از سوی کمپانی بزرگ ASRock می باشد که قادر است تمامی تایمینگ های ماژول های حافظه شما را به طور دقیق نمایش دهد. همانطور که گفته شد، توسعه دهنده نرم افزار ASRock Timing Configurator کمپانی ازراک است اما با این حال می توان از آن بر روی سایر رایانه ها نیز بهره برد. حجم بسیار پایین، رابط کاربری ساده و کارا از ویژگی های این نرم افزار خواهد بود.

 

نرم افزار        ASRock Timing Configurator

سیستم عامل XP/Vista/W7/W8/W10

پلتفرم      Skylake 1151 Socket

پلتفرم       Haswell 2011-v3 Socket

پلتفرم       Haswell & Broadwell ۱۱۵۰ Socket

پلتفرم       Sandy Bridge & Ivy Bridge 1155 Socket


یک نرم افزار تست قابل اطمینان که تحت ویندوز اجرا می شود. #MemTest این توانایی را دارد تا با تکرار در ذخیره و بازیابی داده ها پایداری ماژول های #حافظه شما را به طرز دقیق تری مورد سنجش قرار دهد. در واقع یک #رایانه با عملکرد صحیح، می بایست این دو وظیفه را به طور ۱۰۰% در طول روز انجام دهد. به طور معمول سخت افزارهای قدیمی، سخت افزار آسیب دیده، رایانه هایی با پیکربندی ضعیف و یا مشکل دار قادر به انجام مراحل سنگین این تست نخواهند بود. در حین اجرا #نرم_افزار MemTest شما می توانید اطمینان حاصل کنید که #RAM #کامپیوتر شما به درستی کار می کند. هنگامی که یک خرید رایانه جدید، نصب رم جدید، و یا تغییر تنظیمات فرکانس ها (به عنوان مثال می توان به #اورکلاک اشاره داشت) عاقلانه خواهد بود که از این نرم افزار برای #سنجش عملکرد صحیح قطعات خود استفاده کنید.

با این تفاسیر باید گفت MemTest بهترین و مورد اطمینان ترین نرم افزار برای سنجش پایداری #حافظه های شماست!

memtest

دانلود کنید


برخی از مزایای نرم‌ افزار CPUz :

  • نام سازنده پردازنده و سازنده -Stepping هسته ها -میزان کش و ضرایب آنها .
  • فرکانس داخلی و خارجی، ضرایب هسته ، تشخیص اورکلاک جزئی، ویژگی های پردازنده، مجموعه دستورالعمل های پشتیبانی، L1 و L2 اطلاعات کش، محل، اندازه، سرعت، و فن آوری مورد استفاده.
  • CPUz یک ابزار کاملا رایگان در عین حال غنی ست که با اندک حجم، اطلاعات بسیاری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

ویژگی های جدید:

  • افزوده شدن بخش ارسال نتایج و مقایسه آن ها
  • پشتیبانی اولیه از پردازنده های جدید Intel Kaby Lake
  • پشتیبانی از پردازنده های جدید AMD Bristol Ridge

 

button


Core Temp نرم افزاری قدرتمند و شناخته شده، جمع و جور، با حجمی بسیار کم است که برای نظارت بر دمای پردازنده طراحی شده است. این نرم افزار قادر است دمای هر هسته از پردازنده شما را به صورت جداگانه نمایش دهد. با Core Temp می توانید در هر لحظه از زمان دمای پردازنده، میزان بار پردازشی، کمترین و بیشترین دمای هر هسته را مشاهده کنید. این نرم افزار با استفاده از سنسور های دیجیتالی DTS (در مادربرد های جدید به کار رفته است) درجه حرارت را به طور دقیق تری نمایش می دهد.

همچنین شما به وسیله نصب افزونه یا پلاگینی که همراه این نرم افزار ارائه شده است، می توانید در کنار دسکتاپ خود بر روی دمای پردازنده نظارت داشته باشید.

Download #17723 File Version (11 downloads) نسخه coretempgadget

Download #17723 File Version (0 downloads) نسخه ۳۲ بیتی

Download #17723 File Version (0 downloads) نسخه ۶۴ بیتی

منبع : وب سایت سخت افزار