پهپاد اینتل برای کمک به بازیکن NBA در مسابقه ی اسلم دانک

برای اولین بار پهپاد هگزاکوپترِ اینتل (از نوع ۶ پروانه‌ای) به کمک آرون گوردون در مسابقات موسوم به اسلم دانک در NBA آمد.

آرون گوردن (Aaron Gordon) بازیکن تیم بسکتبال اورلاندو مجیک در مسابقه ی اسلم دانک لیگ NBA (یکی از اصلی ترین رویداد های آخر هفته ی All Star لیگ NBA) در شب گذشته ، این رقابت ها را وارد سطح دیگری کرد. این بازیکن ۲۱ ساله ی بسکتبال به همکاری با کمپانی تکنولوژی اینتل پرداخت تا از یک پهباد به عنوان پاس دهنده در دانک اول خود استفاده کند. کاری که مشخصا تا به حال و پیش از این انجام نگرفته بود و می تواند امید بخش مرحله ی جدیدی از تجهیزات تکنولوژی در رویداد های ورزشی باشد.

متاسفانه این بازیکن پس از چندین تلاش و اقدام توانست توپ را وارد حلقه نماید البته داوران درنهایت از ۵۰ امتیاز به وی ۳۸ امتیاز دادند، اما به هر حال تماشای آن در پایان بسیار لذت بخش بود.

همچنین قابل ذکر است که مادر Aaron Gordon کارمند کمپانی اینتل بوده ، در نتیجه مطمئنا بخشی از این ایده حاصل نظر و کمک او بوده است و سزاوار اعتبار است. اگر چه که این ایده ی جالب برای برنده شدن او در این رقابت در نهایت کافی نبود اما در هر صورت باید از فکر غیر معمول آن و خارج از نورم او متشکر باشیم و امید به بهره گیری های بیش تر اینچنینی از تکنولوژی داشته باشیم.

 


متر هوشمند Bagel با قابلیت اتصال به گوشی موبایل در کیک استارتر معرفی شد

متر هوشمند Bagel یکی از پروژه‌هایی است که به تازگی در کیک‌استارتر معرفی شده و می‌تواند به عنوان ابزاری کاملا کارآمد برای اندازه‌گیری ابعاد مختلف استفاده شود. این پروژه با هدف جمع‌آوری ۳۰ هزار دلار سرمایه‌ی اولیه معرفی شده و محصول آن یک متر هوشمند است که قابلیت اندازه‌گیری به سه روش مختلف را دارد.

c3a232e9d7e8d8eb6923372ad370ef40_original

با پیشرفت تکنولوژی، اندازه‌گیری ابعاد و مسافت‌ها نیز وارد مراحل جدیدی شده است. ابزار مدرن جدید که به تازگی برای اندازه‌گیری معرفی شده است، یک متر هوشمند به نام Bagel است که در حال حاضر به عنوان یک پروژه‌ به منظور کسب سرمایه‌ی اولیه در کیک‌استارتر معرفی شده است.

۹۱۷۰۲۲b4879bf72e78af20545d6bac05_original

سرمایه‌ی اولیه‌ی مورد نیاز برای اجرای این پروژه، ۳۰ هزار دلار تخمین زده شده است. محصول این پروژه یک متر هوشمند است که به سه روش مختلف می‌تواند ابعاد را اندازه‌گیری کند و قابلیت‌هایی مانند اتصال به گوشی هوشمند، ذخیره‌ی ابعاد و ذخیره‌ی پیام‌های صوتی دارد.

۵۷f219fc603ddd95801ba25056617500_original

این متر مجهز به یک بند انعطاف‌پذیر است که مانند مترهای سنتی عمل می‌کند و می‌تواند تا فاصله‌ی حدود ۳ متر را اندازه‌گیری کند. البته این بند بسیار انععطاف‌پذیر است و در جاهایی که مترهای سنتی نمی‌توانند عمل کنند و دچار شکست می‌شوند، به خوبی عمل می‌کند. نکته‌ی دیگر این است که این بند توانایی تحمل ۵۰ کیلوگرم وزن را نیز دارد.

۲e86596844bad2e674902c0f485867d7_original

یکی دیگر از روش‌های اندازه گیری با Bagel، استفاده از قابلیت چرخ با Wheel است که کاربر با استفاده از آن می‌تواند متر را در اطراف یک سطح منحنی حرکت دهد و ابعاد آن منحنی را به راحتی محاسبه کند. قابلیت دیگر، لیزر این متر است که اندازه‌گیری از فواصل دور را ممکن می‌سازد. یک نور لیزری که از این متر هوشمند ساطع می‌شود، می‌تواند ابعاد افقی و عمودی را اندازه‌گیری کند.

این متر هوشمند در حال حاضر در کیک‌استارتر برای فروش آماده شده است و علاقمندان می‌توانند با پرداخت ۵۹ دلار، این متر را با تحفیف ۴۵ درصدی تهیه کنند.

تصاویر »

۴۴bd5c70fd46fe20cb9484962212fe35_original

original

منبع » engadget