حذف قابلیت ۳D Touch از مولتی‌ تسکینگ iOS 11

حذف قابلیت ۳D Touch از مولتی‌ تسکینگ iOS 11

طبق گزارش‌های منتشرشده کمپانی اپل به‌منظور هدفی خاص حذف قابلیت ۳D Touch از مولتی‌ تسکینگ iOS 11 را

طبق گزارش‌های منتشرشده کمپانی اپل به‌منظور هدفی خاص حذف قابلیت ۳D Touch از مولتی‌ تسکینگ 11 را در دستور کار خود قرار داده است.

همان‌طور که میدانید لمس سه‌بعدی (۳D Touch) یکی از قابلیت‌های جذابی بود که با استفاده از آن دسترسی به App Switcher و مولتی تسکینگ در 10 و نسخه‌های بالاتر از این سیستم‌عامل به‌راحتی امکان‌پذیر می‌شد اما گویا اپل این قابلیت را آگاهانه و بنا به دلایل نامشخصی در جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اختصاصی خود حذف کرده است. پیش از این در نسخه‌های قبلی سیستم‌عامل با لمس سمت چپ صفحه‌نمایش، App Switcher ظاهرشده و امکان سوئیچ بین اپلیکیشن ها فراهم می‌شد اما این قابلیت در یازدهمین نسخه از سیستم‌عامل وجود نخواهد داشت.

حذف قابلیت ۳D Touch از مولتی‌ تسکینگ iOS 11

برایان آیرس (Bryan Irace) یکی توسعه‌دهندگان نامی اپل، حذف قابلیت ۳D Touch از مولتی‌ تسکینگ 11 را این‌چنین تشریح می‌کند:

توجه داشته باشید که قابلیت سوئیچ بین اپلیکیشن های در حال اجرا توسط لمس سه‌بعدی (۳D Touch) در 11 به‌صورت کاملاً آگاهانه از سوی اپل حذف‌شده و قطعاً دلیل آن مشکلات فنی و یا وجود باگ در این بخش از سیستم‌عامل نبوده و اپل برای اهداف خاصی این قابلیت را از آخرین نسخه‌ی سیستم‌عامل حذف کرده است.

همچنین برایان اشاره کرد که این قابلیت به صورت کامل از حذف‌شده و هرگز به این نسخه از سیستم‌عامل اپل بر نخواهد گشت. هنوز علت اصلی حذف این قابلیت در مولتی تسکینگ 11 مشخص نیست اما به‌ احتمال زیاد این موضوع ارتباط تنگاتنگی با نمایشگر ۸ خواهد داشت. طبق آخرین شایعات و گزارش‌های منتشرشده از ۸، این پرچم‌دار به نسل جدید نمایشگرهای OLED اپل مجهز شده و احتمالاً از یک صفحه‌نمایش یکپارچه و بدون حاشیه بهره خواهد برد. حذف قابلیت ۳D Touch از مولتی‌ تسکینگ 11 می‌تواند راه‌های جذاب‌تری را برای دسترسی به App Switcher در ‌های جدید پیشنهاد دهد. نظر شما در مورد حذف این قابلیت از 11 چیست؟ آیا اپل به دنبال راهی جدید برای سوئیچ بین برنامه‌های در حال اجرا در ۸ است؟ نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

نظر دهید

کد احراز هویت *