آیفون

۵ پیش‌بینی از وضعیت آیفون در ۱۰ سال آینده

امروزه آیفون در میان کاربران سراسر دنیا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. تصور برخی متخصصان تکنولوژی از آیفون

امروزه در میان کاربران سراسر دنیا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. تصور برخی متخصصان تکنولوژی از در سال ۲۰۲۷ اهمیت این موضوع را بیش از پیش نمایان می‎کند. نظرات متخصصان را ادامه بخوانید.

هفته گذشته، تولد ده سالگی بود. اپل با ایجاد دوره‌ای طلایی در ده سال اخیر، آینده دنیای تکنولوژی را به دست سپرد. از آنجا که نقش تکنولوژی در زندگی بشر هر روز پررنگ‌تر می‌شود، پیش بینی ظاهر در ده سال آینده کاری دشوار است.

مجله Wired U.K، در این هفته به تاثیرگذاری و آینده احتمالی آن نگاهی ویژه دارد. متخصصان تکنولوژی، در این مجله، به وجود تا ۱۰ سال آینده خوش‌بین بوده، اما معتقدند به روشی کاملا متفاوت همراه کاربرانش خواهد بود.

در ادامه برخی متخصصان ۲۰۲۷ را به تصویر کشیده‌اند:

ظاهری شبیه به گذشته

با اینکه سامسونگ و دیگر شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در حال تست صفحه نمایش‌های کوچک برای گوشی‌ها هستند، Avi Greengart محقق بین‎المللی دستگاه‌های هوشمند، معتقد است که ظاهر طی ۱۰ سال آینده با تغییر چندانی روبرو نمی‌شود.

به گفته او، هرچند که امروزه شرکت‌ها در حال آزمایش صفحه نمایش‌های تاشو، خمیده و یا حتی هولوگرافیک هستند، فاکتورهای اساسی در ظاهر گوشی‌ها شکل اصلی خود را حفظ می‌کند. چرا که این ظاهر در تبادل اطلاعات، رابط کاربری مناسب و حمل آسان، رضایت کاربران را فراهم نموده است.

افزایش امکانات

به نظر اندی رابین بنیانگذار اندروید، با هوشمندتر شدن وسایل دیجیتال، ضرورت استفاده از در دنیای دیجیتال روز به روز پر رنگ‎تر می‌شود. در آینده گوشی‎های هوشمند به پرتالی تبدیل می‌شود که مجموعه‎ای از  دیگر گجت‎ها را در بر دارد. او معتقد است گوشی‌های هوشمند دسترسی‎ و ارتباطات را روز به روز ساده‌تر می‌کنند.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی به دنبال رابط کاربری

به عقیده David Pierce (از نویسندگان مجله WIRED )، در سال ۲۰۲۷ کامپیوترهای شخصی جای خود را به پلتفرم هوش مصنوعی می‌دهد. اما این پلتفرم همچنان به رابط کاربری (نوعی صفحه نمایش)، نیاز دارد.

هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۷ با اینترنت پرسرعت و پردازنده قدرتمند اسنپدراگون، جایگزین کامپیوترهای شخصی می‌شود. ارتباط با کامپیوترهای شخصی در آینده درست شبیه آنچه انتظار می‌رود، از طریق صدا، فرامین حرکتی و صفحه کلید امکان‎پذیر است. با این همه رابط کاربری، همچون پوششی برای این کامپیوتر، امری ضروری به نظر می‌رسد.

پایان عمر اپلیکیشن‌ها

اپ‌ها تا سال ۲۰۲۷ ممکن است کارایی خود را از دست بدهند. به گفته Arshad رئیس بخش تولید شرکت موتورولا، عمر اپ‎ها به پایان می‌رسد.

به نظر او اپ‌های مختلف با نوتیفیکیشن‌های بیشمار باعث آزار کاربران می‌شوند. به همین دلیل استفاده از هوش مصنوعی در دستگاه‌های هوشمند، به تکامل رابط‌های کاربری صوتی و تصویری کمک شایانی می‌نماید.

پردازنده‌های قدرتمند جایگزین هوش مصنوعی در سرورهای ابری

آن دسته از اپ‌های همچون Siri که از ویژگی‌های هوش مصنوعی بهره‌مند هستند غالبا برای کارایی بهتر نیازمند اتصال به اینترنت هستند. استفاده از این اپ‌ها، بخش زیادی از توان پردازنده را اشغال می‌کند به همین دلیل آن‎ها را به سمت اپلیکیشن Cloud هدایت می‌کند.

به گفته Arshad، تمایل کاربران به لوازم دیجیتال شخصی و افزایش سرعت پردازنده‌ها، جایگاه هوش مصنوعی را در گوشی‎های هوشمند پر رنگ‌تر از اپلیکیشن‌های ابری می‌کند. بنابراین طبیعتا کاربران به وسیله‎ای تمایل نشان می‌دهند که زندگی را برایشان آسان‌تر کند.

نظر دهید

کد احراز هویت *