پایان پشتیبانی از ویندوز 7 به سرعت در حال نزدیک شدن است، و مایکروسافت همه تلاش خود را کرده است تا کاربران را به ویندوز 10 ارتقا دهد. بارزترین روشی که مایکروسافت برای جلب توجه کاربران استفاده کرده است، نمایش صفحات پاپ آپ است که آنها را ترغیب به ترک سیستم عامل 10 ساله می کند.

به طور رسمی، پشتیبانی گسترده در 14 ژانویه 2020 به پایان می‌رسد، به معنای دیگر بروزرسانی سیستم عامل یا دسترسی به امنیت بیشتر دیگر نخواهد بود. اما مایکروسافت به مشتریان ویژه این شرکت اجازه می‌دهد تا برای به روزرسانی‌های مداوم ویندوز 7 پول بپردازند. مایکروسافت برای هر دستگاه (سالانه) جهت به روزرسانی‌های امنیتی پیشرفته ویندوز 7 (ESU) بین 25 تا 200 دلار دریافت می‌کند. با این حال، اعضای انجمن My Digital Life یک نرم‌افزار ویژه تهیه کرده‌اند که از روند کلیدی چک که مایکروسافت پیاده‌سازی کرده است عبور می‌کند تا اطمینان حاصل کند که یک سیستم مجاز به دریافت ESU های پرداخت شده است.

نرم افزار میان‌بری که برای اولین بار توسط ZDNet مورد توجه قرار گرفت، آپدیت KB4528069 را که برای ویندوز 7 است و در ماه نوامبر عرضه شد را بارگذاری می‌کند. این بروزرسانی یک بسته آزمایشی است که توصیه می‌کنیم در محیط تست خود مستقر شود. این بروزرسانی را بر روی دستگاه‌های فرضی خود که واجد شرایط ESU هستند نصب کنید. سپس سرپرستان ملزم به ارائه مجوز ESU برای اطمینان از آماده بودن سیستم هنگام ورود اولین به روز رسانی‌ها پس از قطعی 14 ژانویه هستند. ابزار Bypass ESU به هیچ وجه توسط مایکروسافت مجاز نیست. در واقع، ما تصور می‌کنیم که مایکروسافت احتمالاً از وجود این ابزار بسیار هم عصبانی باشد، زیرا باعث می‌شود یک درآمد اضافی از مشتریان بیش از حد سرسخت و مقاوم در مقابل ارتقا به ویندوز 10 قطع شود.

به نظر می‌رسد، قرار نیست ESU های ویندوز 7 یک راه حل طولانی مدت باشند و در سال 2023 کاملاً متوقف می شوند، در واقع 14 سال پس از انتشار ویندوز 7. این چشمگیر است که مایکروسافت مدتهاست از ویندوز 7 پشتیبانی می‌کند، اما واقعاً زمان آن رسیده است که مشاغل بجای پرداخت برای پشتیبانی از یک سیستم عامل که در انتهای راه خود می باشد، به دنبال ارتقای آن باشند.


ویندوز ۱۰ به منظور ذخیره داده‌های بیشتر در داده‌های سیستم از فرآیند Memory Compression به معنای فشرده سازی حافظه استفاده می‌کند. اگر Task Manager را باز کرده و به جزئیات مصرف حافظه نگاه کنید، بخشی از حافظه را تحت عنوان “compressed” خواهید دید و این همان چیزی است که می‌خواهیم معنی آن را توضیح دهیم.


هم اکنون تعداد بسیار زیادی سیستم‌عامل لینوکسی (توزیع لینوکسی) وجود دارد که هر کدام مزایای مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.


هم اکنون تعداد بسیار زیادی سیستم‌عامل لینوکسی (توزیع لینوکسی) وجود دارد که هر کدام مزایای مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.


هم اکنون تعداد بسیار زیادی سیستم‌عامل لینوکسی (توزیع لینوکسی) وجود دارد که هر کدام مزایای مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.


در یک اتفاق هیجان انگیز یک نسخه از سیستم عامل زورین همراه با جذابیت های بصری بسیار فوق العاده همچون ویندوز و بعضا بهتر از آن وارد عرصه فناوری شده است. «زورین» عنوان این سیستم عامل است که بر پایه اوبونتو گسترش پیدا کرده و حرف های جدیدی برای گفتن دارد.