مادربرد ایسوس  ROG Maximus Z890 Hero قدرتمندتر از همیشه وارد می‌شود

در نمایشگاه Computex 2024 غرفه ایسوس با معرفی مادربرد ROG Maximus Z890 Hero سر و صدای زیادی به پا کرده است. زیرا اولین مادربرد رده‌بالا سیستم‌های شخصی این شرکت محسوب می‌شود که براساس چیپست Z890 اینتل طراحی می‌شود.

سوکت اینتل LGA1851 زیرساخت جدیدی است که حداقل دو نسل بعدی پردازنده‌های دسکتاپ اینتل را پشتیبانی خواهد کرد و پردازنده دسکتاپ Arrow Lake-S اولین نسل از پردازنده‌هایی خواهد بود که از آن استفاده می‌کند. جهش‌های عملکردی که در این نسل به چشم می‌خورد وجود تراشه‌هایی است که از هسته‌های P‌ با معماری Lion Cove و هسته‌های E با معماری Skymont استفاده می‌کنند. همچنین از ارتباط PCIe Gen 5 به روز شده به همراه گرافیک مجتمع جدید به‌نام Xe2 Battlemage بهره می‌برد.

مادربرد ROG Maximus Z890 Hero در دو مدل BTF و معمولی عرضه خواهد شد. مادربردهای BTF دارای اتصالات تعبیه شده در قسمت پشت PCB است.

سوکت LGA1851 تقریبا شبیه به LGA1700 بوده، زیرا دارای ابعاد فیزیکی یکسانی است و همچنین خنک‌کننده‌های سازگار با LGA1700 با سوکت LGA1851 نیز سازگاری خواهند داشت. اینتل با کاهش فضای اشغال شده توسط SMD ها در مرکز سوکت، توانسته است تعداد پین‌ها را افزایش دهد.

سوکت LGA1851 فقط با رم‌های DDR5 سازگاری دارد و نسبت به نسل قبلی خود دارای تعداد بیشتری از اتصالات PCIe Gen 5 است.

بدون شک ROG Maximus Z890 Hero مادربردی است با ویژگی‌های خاص و اتصالات فراوان که مناسب طرفداران اورکلاک خواهد بود. این مادربرد همچنین از اتصالات Thunderbolt 4، USB4 و ارتباط شبکه Wi-Fi 7 و 5GbE و نسل بعدی سیستم صوتی SupremeFX نیز بهره می‌برد.

مادربردهای ایسوس با گارانتی الماس رایان ایرانیان در دسترس کاربران گرامی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید